Polityka prywatności
Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityka Prywatności
Nowe wydarzenie
Koncert "Usta milczą, dusza śpiewa"

Koncert "Usta milczą, dusza śpiewa"

Wydarzenie zakończone

W programie:

Najpiękniejsze duety i arie operetkowe ("Wesoła wdówka", “Księżniczka czardasza”, “My fair lady”, “Baron cygański”).
 

Wystąpią:

Aleksandra Skrok-Paszkiewicz - sopran

Absolwentka wydziału wokalnego Zespołu szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, w klasie śpiewu solowego mgr Zofii Jankowskiej oraz dr Moniki Świostek. Swoją muzyczną edukację kontynuowała studiując na gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, na wydziale wokalno-aktorskim o specjalności śpiew solowy. Przez cały okres studiów uczyła się w klasie czołowego polskiego sopranisty, prof. zw. Dariusza Paradowskiego. Jako solistka współpracowała z takimi orkiestrami jak Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku,  Polska Filharmonia Kameralna Sopot czy Gdyńska Orkiestra Symfoniczna. Od kilku lat dzieli się swoimi doświadczeniami z młodzieżą, pokazując im czym tak naprawdę jest sztuka śpiewu. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Studio Piosenki METRO w Sopocie. 

Maciej Gronek - tenor

Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Andrzeja Nanowskiego. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiał na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie wystąpił m.in. w roli Plutona w operetce „Orfeusz w Piekle" J. Offenbacha. Od 2019 roku związany z Polską Operą Królewską, gdzie można go oglądać w roli Podesty w operze „Rzekoma Ogrodniczka" W.A. Mozarta oraz Sofara i Choreuty 3 w operze „Hiob" K. Dębskiego. Na co dzień występuje jako artysta Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Zuzanna Lisiecka-Madeja - fortepian

Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu (w klasie mgr Barbary Kuc) oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu (w klasie mgr Małgorzaty Stożyńskiej). W 2018 roku uzyskała tytuł doktora w zakresie sztuk muzycznych. Obecnie pracuje w gdańskiej Akademii Muzycznej w charakterze pianisty-korepetytora na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu jako nauczyciel fortepianu oraz akompaniator. Interesuje ją muzyka w każdym aspekcie – od fortepianu solo, poprzez kameralistykę fortepianową do muzykologii.

28 maja 2022, sobota
Od 1800 Do 1930
83-400 Kościerzyna, Słodowa 3
Stary Browar Kościerzyna
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz