Nowe wydarzenie
Zoom na Wiedeń

Zoom na Wiedeń

Wydarzenie zakończone

Spotkanie online na aktualnych wystawach Wiednia! 

Wystawa „Alfred Kubin. Wyznania udręczonej duszy” w Muzeum Leopoldów jest pierwszą tak obszerną próbą ukazania twórczości artysty na tle twórców takich jak Max Klinger, Felicien Rops, Francisco Goya, Odilon Redon, James Enson, których twórczość stała się dla niego źródłem inspiracji.

Alfred Kubin, jeden z najsłynniejszych twórców symbolizmu, prekursor surrealizmu, zasłynął jako twórca rysunków i grafik pokazujących świat pełen grozy i infernalnych wizji. Nazywany austriackim Goyą Kubin tworzył język plastyczny o niebywałej sile sugestii, pełen upiorów, demonów i widzia

Prowadząca: Katarzyna Wesołowska-Eisl

Historyczka sztuki, edukatorka muzealna. Długoletnia zastępczyni kierownika Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie. Autorka programów edukacyjnych do wystaw czasowych i stałych muzeum. Prowadziła cykle autorskie wykładów z historii sztuki w licznych Instytucjach kulturalnych. Ostatnie lata spędziła wraz z rodziną w Grecji oraz Niderlandach, gdzie w Międzynarodowej Szkole Niemieckiej w Hadze prowadziła cykl zajęć z plastyki oraz historii sztuki. Od dwóch lat mieszka w Wiedniu. Jej pasją jest zwiedzanie miast i muzeów, poznawanie nowych kultur oraz popularyzacja sztuki poprzez wykłady i warsztaty.

 

 

15 maja 2022, niedziela
Od 2000 Do 2130
ONLINE
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz