Wyobraź sobie włoskie słońce, które muska Twoją skórę, zapach cytrynowych, włoskich gajów i widok tych klimatycznych kamieniczek oraz miasteczek wznoszących się nad błękitem, lazurem morza. A teraz... przenieś tę energię do swojej przestrzeni i stwórz coś pięknego!
Zapraszam Ciebie na niezapomnianą podróż w świat artystycznego tworzenia! Warsztaty z gipsu polimerowego to doskonała okazja, by w pełni oddać się twórczości, rozwijać swoje umiejętności manualne, a przede wszystkim… zaskoczyć samą siebie!
Przygotuj się na wciągającą przygodę, w której poznasz nie tylko technikę, ale i poczujesz magię procesu twórczego!
Co więcej, naszym głównym celem jest, abyś bawiła się gipsem polimerowym, uczyła się, popełniała błędy, rozwijała swoją wyobraźnię, pytała i doświadczała!
W cenie: wykonanie chipsów gipsowych lastryko, 7 podstawek: owalnej (większej) o wzorze lastryko oraz wykonanie 6 mniejszych podstawek okrągłych z takimi dodatkami, jak: wzór ombre/marmurek, pokruszone muszelki, piasek dekoracyjny, kawałki węgla rysunkowego, folia do złoceń, płatki akrylowe wraz z omówieniem pozostałych możliwych dodatków (możliwość zamiany wzoru z podstawek), poczęstunek, napoje, wszelkie materiały.
Czas trwania: ok. 4,5-5h
Koszt: 800 zł
Adres: Jezuicka 20, Centrum Kreatywności
Wprowadzenie do gipsu polimerowego – podstawy tworzenia
Wstęp teoretyczny:
⦁ Poznasz tajniki gipsu polimerowego – co to za materiał i jak z niego tworzyć. W prostych słowach: to magiczna masa, która pozwoli Ci uzyskać efekt kamienia, czy ceramiki – wszystko zależy od Twojej wyobraźni.
⦁ Zrozumiesz, jak wpływać na twardość, gładkość i fakturę powierzchni, by stworzyć unikalne efekty, poznając wady i zalety gipsu.
⦁ Dowiesz się, jak za pomocą barwników osiągnąć subtelne, ale efektowne przejścia kolorystyczne.
⦁ Nauczymy Ciebie, jak być less waste w duchu ekologii wykorzystując dekoracje ponownie.
⦁ Zwrócimy uwagę na parametry techniczne gipsu polimerowego oraz gdzie ich szukać.
⦁ Omówimy trzy rodzaje gipsu polimerowego, a Ty wybierzesz ten, na którym chcesz pracować.
⦁ Wydobędziesz z siebie prawdziwą artystkę rozlewając kolorową masę do lastryko rozpływającą się w tęczowe kałuże. Stworzenie wzoru lastryko w gipsie polimerowym to nie tylko technika – to podróż do świata emocji, ciepła i sztuki.
Część praktyczna:
⦁ Nauczysz się przygotowywać formy do gipsu polimerowego oraz jakie wybierać, a które sprawiają najwięcej trudności – wybierzesz formę podstawki, która będzie Twoim pierwszym „płótnem”.
⦁ Na Twojej twarzy zawita uśmiech, łamiąc małe kawałeczki chipsów gipsowych na drobne elementy, doznając sensorycznie gipsu polimerowego w jego surowej formie.
Ozdabianie podstawki – wprowadzenie do zdobień i wzorów
Wstęp teoretyczny:
⦁ Poznasz różne techniki zdobienia: malowanie, teksturowanie, sprayowanie, nakładanie elementów dekoracyjnych.
⦁ Dowiesz się, jak stworzyć efekt metalicznych, wypukłych, kamiennych wykończeń i nie tylko.
Część praktyczna:
⦁ Zdobienie własnej podstawki – będziesz mogła użyć farb, pędzli, brokatu, kamyków, płatków akrylowych, folii do złoceń, sprayu, piasku, węgla, a nawet koralików, by nadać jej wyjątkowy charakter.
⦁ Przygotujesz masę, wybierzesz kolory i omówisz koncepcje. To już Twoje pierwsze doświadczenie z gipsem polimerowym, w którym przekonasz się, jak wykonać swój pomysł. Wprowadzisz pierwsze zmiany w materiale i poczujesz, jak on reaguje na Twoje dłonie – każda kropelka gipsu będzie kształtować się w Twoje sensoryczne wyobrażenie.
⦁ Zapoznasz się z mieszadłem i stolikiem wibracyjnym, które niwelują powstawanie pęcherzy powietrza. Bąbelki zobaczysz już podczas wsypywania gipsu do wody/żywicy- te małe kropeczki, rozpłyną się szybko w materiale, który na pewno pokochasz!
To moment, kiedy wyjdziesz ze swojej strefy komfortu, ale również poczujesz się jak artysta tworzący swoje pierwsze arcydzieło. Z każdym machnięciem dłoni, z każdym rozprowadzeniem koloru Twój projekt nabierze Twojej osobowości!
Finalizacja pracy – Twoje wyjątkowe dzieło
Wstęp teoretyczny:
⦁ Nauka dobierania odpowiednich gramatur papieru ściernego do szlifowania wykonanych dekoracji, także tych we wzorze lastryko. Choć szlifowanie to część procesu, z nami nie spocisz się, a wręcz przeciwnie – w lekkiej i przyjemnej atmosferze czas minie jak w mgnieniu oka
⦁ Omówienie technik zabezpieczania i wykańczania prac: jak utrwalić efekty malarskie i zdobiennicze, czego użyć do zabezpieczenia, jak zabezpieczyć powierzchnię, by Twoje dzieło przetrwało próbę czasu i na co uważać przy używaniu impregnatów.
Część praktyczna:
⦁ Zakończenie procesu – polerowanie i nałożenie odpowiednich lakierów ochronnych, aby Twoje dzieło mogło trwać na wieczność.
To ten moment, kiedy spojrzysz na swoją pracę z dumą. Od początkowej, surowej formy, po ostateczny, lśniący lub satynowy efekt – poczujesz, jak Twoje zdobienia i kreatywność wznoszą Cię na wyższy poziom.
Dodatkowe informacje:
Warsztaty są skierowane do osób w każdym wieku, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych.
Baw się gipsem polimerowym, doświadczaj i twórz, co podpowiada Tobie wyobraźnia!
WOLNE TERMINY (godziny do ustalenia, zapraszam do umówienia terminu w emailu: [email protected]): 2,3,4,5.01; 13,14,15,16,17.01; 27,28,29,30,31.01 oraz 1 i 2.02.