Pewnego dnia na polu stanął strach na wróble. Budził przerażenie okolicznych ptaków, choć nie wszystkich… Mała myszka z kolei podziwiała stracha za elegancki, modny strój i uczyła go dobrych manier. Młoda sroka i mała myszka znalazły się w niebezpieczeństwie, gdyż w okolicach pojawił się jastrząb.
Czy strach na wróble tylko straszy, czy jest też kompanem wartym zaufania i jednocześnie kreatorem polnej mody? Dlaczego tak ważne jest magiczne słowo „Przepraszam”? I wreszcie: Dlaczego warto otworzyć się na nowo poznaną osobę i dać jej szansę?
O tym wszystkim opowiada „Opowieść o strachu na wróble i jego przyjaciołach” – sztuka, której autorem jest doktor Paweł Grabowski, twórca hospicjum domowego w gminie Michałowo i hospicjum stacjonarnego w Makówce. Spektakl powstał przy zaangażowaniu Fundacji Grupy Unibep Unitalent, Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza oraz amatorskiego Teatru The M.A.S.K. z Bielska Podlaskiego.
Sztuka, która uczy szacunku do drugiego człowieka, to świetna familijna propozycja dla młodszych i starszych widzów.