Nowe wydarzenie
NIEZWYKŁE PASJE ARTYSTÓW

NIEZWYKŁE PASJE ARTYSTÓW

Wydarzenie zakończone

Pasja, niczym płomień, rozpala w człowieku żar twórczości i zaangażowania. Jest niczym drogowskaz, wskazujący drogę ku temu, co w życiu najważniejsze. To siła, która pcha nas do działania, dodaje skrzydeł i pozwala pokonywać wszelkie przeciwności. To głębokie zainteresowanie, które wypływa z wewnętrznej potrzeby wyrażenia siebie, rozwijania swoich talentów lub oddawania się danej dziedzinie. 

Artyści i artystki, postrzegani przede wszystkim przez pryzmat swojej sztuki, bardzo często pochwalić się mogli również licznymi zainteresowaniami. Poznanie ich pozwala zarówno na rzucenie nowego światła na same sylwetki twórców i twórczyń, jak i na ich dzieła. Jak powiedział kiedyś Leonardo da Vinci, "Pasje artystów to ich źródło inspiracji i natchnienia". Sztuka od wieków fascynuje i inspiruje ludzi, jednak rzadko zagłębiamy się w życiowe obsesje i fascynacje artystów. To właśnie tam, w obszarze ich prywatnych zamiłowań, kryje się klucz do pełniejszego zrozumienia i docenienia wielu aspektów ich sztuki. Dla licznych twórców i twórczyń życie to nie tylko proces tworzenia dzieł sztuki, ale także wielowymiarowy kolaż doświadczeń, fascynacji i obsesyjnych zamiłowań. Pasje artystów i artystek nie tylko dostarczały im przyjemności czy hobby, ale stanowiły źródło inspiracji i motywacji. Są to siły napędowe, które pchały ich do eksperymentowania, przekraczania granic oraz tworzenia czegoś niezwykłego.

Podążając za słowami Leonardo da Vinci, pasje artystów to istotne źródło ich natchnienia, ale i sposób na wyrażenie siebie i przekazanie swoich wartości. Poznanie tego aspektu ich życia pozwala spojrzeć na sztukę jako na coś więcej niż tylko estetyczną formę wyrazu – to także forma komunikacji, w której artyści dzielą się swoimi przemyśleniami, uczuciami i doświadczeniami.

W ramach tego cyklu wykładów, zajmiemy się analizą niekonwencjonalnych zainteresowań wybitnych artystów i artystek. Prześledzimy ich ścieżki, by lepiej zrozumieć, co kieruje ich twórczością i jakie inspiracje wpływają na kształtowanie ich dzieł.

 7 marca "Tajemnice ogrodów. Monet. Kahlo"

14 marca "Od symfonii do abstrakcji. Klee. Kandinsky.Kusama"

21 marca "Sztuka (w) podróży. Okuń. Matisse."

28 marca "Potęga ciała i umysłu. Michał Anioł. Duchamp."

Opowiada Karolina Greś

07 marca 2024, czwartek
Od 2000 Do 2130
ONLINE
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz