Nowe wydarzenie
Wyspy Owcze bez tajemnic

Wyspy Owcze bez tajemnic

Wydarzenie zakończone
  • Opis: W ciągu ostatnich kilku lat Wyspy Owcze mocno zaznaczyły swoją obecność na mentalnej mapie Europy. Farerzy z powodzeniem rozwijają turystykę, promując swoją ojczyznę poprzez nietuzinkowe kampanie reklamowe, a farerscy piłkarze pokazują ducha walki na boisku. O zmianach na Wyspach Owczych, miejscach wartych odwiedzenia i kontrowersjach związanych z tym miejscem opowiedzą autorzy przewodnika turystyczno-kulturowego po archipelagu oraz gospodarze podcastu "Wyspy Owcze bez tajemnic" - Kinga Eysturland i Łukasz Łach. Zapraszamy!

     
  • Prelegenci:
    Kinga Eysturland -  Gdańszczanka mieszkająca na stałe w Klaksvíku na Wyspach Owczych. Absolwentka Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalizacją tłumaczeniową z języka duńskiego. Prowadzi blog KierunekDania.pl oraz fanpage Polonia farerska na Facebooku, autorka książki "Wyspy (bardzo) Owcze. Gawęda północnoatlantycka", a także rozdziału o Wyspach Owczych w książce „Codziennie jest piątek”, pisze o archipelagu do „Zewu Północy”.  Poliglotka, żeglarka i podróżniczka z ponad setką odwiedzonych krajów na koncie.

     
  • Łukasz Łach - Założyciel działającego od 2006 r. Klubu Miłośników Wysp Owczych Faroe.pl, promującego wiedzę o archipelagu. Jest częstym gościem klubów podróżniczych w Polsce, gdzie podczas prelekcji dzieli się swoją wiedzą na farerskie tematy. Inicjator Pierwszego Spotkania Miłośników Wysp Owczych, zorganizowanego we Wrocławiu w 2011 r. Wraz z Kingą Eysturland, Marcinem Michalskim i przy wsparciu Ambasady RP w Kopenhadze współorganizował Dzień Filmu Polskiego na Wyspach Owczych.  W ramach Klubu Faroe.pl od lat organizuje i prowadzi wycieczki na Wyspy Owcze dla turystów indywidualnych oraz grup. Jest jedynym polskim touroperatorem, wyspecjalizowanym wyłącznie w tym kierunku.
25 lutego 2024, niedziela
Od 1630 Do 1800
50-040 Wrocław
ul. Podwale
WedrowkiPub
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz