facebook pixel
Nowe wydarzenie
Kameralnie - Harfa i Skrzypce w Wieliczce 135 m. pod ziemią

Kameralnie - Harfa i Skrzypce w Wieliczce 135 m. pod ziemią

Wydarzenie zakończone

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się w zabytkowej Kopalni Soli "Wieliczka". W tym miejscu wielokrotnie zapadały decyzje ważne dla historii naszego kraju. Teraz możesz razem z nami tworzyć nową wspaniałą historię muzyczną tego miejsca. To wyjątkowa okazja, by doświadczyć magii muzyki na najwyższym poziomie w kameralnej, wydrążonej solnej bryle komory Jana Haluszki I, oświetlonej wspaniałymi kryształowymi żyrandolami. Komora Haluszki jest znanym na całym świecie miejscem, które znajduje się aż 135 metrów pod ziemią ! 


W sali panuje temperatura 18-20 stopni i dla każdego słuchacza będzie dostępna szatnia. 


Muzyka wytworzy niecodzienne wibracje, które poprawią nastrój i wpłyną na lepsze samopoczucie każdego z Was. Naturalna akustyka wnętrza pomoże dotrzeć muzycznym nutom do Waszego serca. Chcemy podzielić się tym pięknem z Wami.

 

Koncert objęty jest limitowaną liczbą 200 miejsc siedzących, które umożliwią Wam pełne zanurzenie się w muzycznej podróży. To wydarzenie to nie tylko koncert, to prawdziwa uczta dla zmysłów i zapisanie się na kartach historii tego miejsca.

 

Podczas koncertu usłyszysz zarówno utwory filmowe jak i klasyczne takie jak: 

  • Skrzypek na dachu Sunsrise Sunset
  • Uwierz w ducha
  • Hallelujah
  • Shrek
  • Piękna i bestia
  • Second Waltz
  • Love story
  • Chi mai
  • Usta milczą dusza śpiewa
  • Ojciec chrzestny
  • Sound of silence
  • My Way
  • Cinema paradiso
  • Don’t cry for me Argentina
  • Memory - cats

i Inne 

 

Duet grany na Harfie i Skrzypcach przez:

- Juliusz Wesołowski - Harfa

- Aleksandra Kelm - Skrzypce

 

O artystach:

Juliusz Wesołowski  - absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi - dyplom z wyróżnieniem (2018). 

Zwycięzca konkursów harfowych w Sztokholmie, Pradze, Atlancie, Charkowie oraz laureat konkursów w Hong Kongu, St. Petersburgu, Norrköping, a także kameralnych w Cieszynie - Grand Prix, Sztokholmie, Salzburgu, Berlinie, Bydgoszczy. Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne, a także nagrody Młoda Polska za rok 2018. Od 2018 r. związany z Filharmonią Koszalińską jako solista harfista. Repertuar muzyka obejmuje szeroki wachlarz kompozycji od muzyki barokowej po muzykę współczesną.

Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi na terenie kraju (Filharmonia Łódzka, Filharmonia Opolska, Filharmonia Sudecka, Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonia Opolska, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Filharmonia Lubelska, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Świętokrzyska) dokonując również nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Artysta ma w swoim dorobku koncerty oraz recitale m.in. w: Charkowie, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Koszalinie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku i Gdyni.


 

Aleksandra Kelm - skrzypaczka pochodząca z Płocka, kameralistka, muzyk orkiestrowy, pedagog, specjalistka w dziedzinie wykonawstwa historycznego.

Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach pod kierunkiem swojego ojca w płockiej Szkole Muzycznej. Od tamtej pory nieustannie rozwija umiejętności estradowe biorąc udział w konkursach muzycznych, festiwalach i kursach mistrzowskich. Jest laureatką nagrody uznania Prezydenta Miasta Płocka za działalność artystyczną.

W 2019r. ukończyła studia magisterskie w klasie skrzypiec dr Mai Tomaszewskiej-Klimek na Akademii Muzycznej w Łodzi. W tym samym roku podjęła także kolejny kierunek studiów na rodzimej uczelni w klasie skrzypiec barokowych dr Judyty Tupczyńskiej. W 2019r. rozpoczęła również stałą współpracę z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

Swoje horyzonty artystyczne poszerza wykonując zarówno muzykę klasyczną, dawną, rozrywkową, jak i folklorystyczną. Regularnie koncertuje w Polsce i za granicą (Włochy, Niemcy, Francja, Portugalia, Hiszpania, USA, Chiny). Jest współzałożycielką i liderką kwartetu CODA, który w głównej mierze skupia się na działalności muzycznej w regionie mazowieckim. W 2022r. rozpoczęła współpracę z łódzką orkiestrą barokową „Altberg Ensemble”. Od 2023r. pełni funkcję kierownika muzycznego w Zespole Pieśni i Tańca „Wisła” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Uczy gry na skrzypcach w PSM I st. nr 4 w Warszawie.

10 lutego 2024, sobota
Od 2000 Do 2130
32-020 Wieliczka
ul. Jana Mikołaja Daniłowicza 10
Komora Jana Haluszki I - 135 metrów pod ziemią
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz