Nowe wydarzenie
Autentyczność i wyjątkowa wartość regionu Tejo.

Autentyczność i wyjątkowa wartość regionu Tejo.

Wydarzenie zakończone

Dirceu Vianna Junior oraz Luis de Castro zaprezentują wina warte swojej ceny.

 

W przypadku wina często zwracamy uwagę na relację jakości do ceny, a dzieje się to szczególnie wtedy, gdy dostrzegamy, że jakość trunku wykracza poza nasze oczekiwania w stosunku do kosztu za butelkę. I właśnie region Tejo ma ogromną liczbę producentów wytwarzających wina, które powodują takie odczucie. Co więcej, rodzime odmiany winogron zapewniają, że wina mają unikalny charakter i są autentyczne.

 

Podczas spotkania nasi eksperci - Dirceu Vianna Junior (Master of Wine) oraz Luis de Castro (Prezydent Regionu Tejo) - opowiedzą też o tych cechach apelacji Tejo, które odróżniają tę część Portugalii od innych regionów winiarskich. 

Zapraszamy na prezentację win, które są autentyczne, mają lokalny charakter i oferują niezwykłą wartość zarówno pod względem degustacyjnym, jak i komercyjnym.

Masterclass odbędzie się podczas targów Enoexpo w Krakowie i będzie prowadzony w języku angielskim. 

Udział w seminarium jest płatny. Koszt biletu to 40 zł/os. Liczba miejsc ograniczona.

Lista win:

  • Adega do Cartaxo Plexus Espumante Gasificado Branco VR
  • Almeirim A.C.A. Fernao Pires Branco DOC
  • Lagoalva Reserva Branco DOC
  • Herdade de Catapereiro Rose VR
  • Qta Lapa Touriga DOC
  • Casal da Coalheira Reserva Tinto VR


Prowadzący seminarium:


Dirceu Vianna Junior – pochodzący z Brazylii Master of Wine (MW), od 1989 aktywny zawodowo w Londynie. Założyciel Vianna Wine Resources (www.viannawine.com). W swoim dorobku ma ukończenie programu „Master Napa Valley” w Stanach Zjednoczonych, uzyskanie Diplome d'Honneur w l'Ecole D'Alsace, członkostwo w Akademii Szampana oraz zdobycie nagrody „Golden Magnum Award”. Wraz z uzyskaniem tytułu Master of Wine (2008 r). otrzymał też wyjątkowe wyróżnienie w kategorii “Business of Wine”. Jest autorem książek i licznych publikacji w winiarskiej prasie branżowej, m.in. „Decanter Magazine” w UK, „Drinks Business” w UK, „Adega” w Brazylii oraz „Grandes Escolhas” w Portugalii. Jest również sędzią międzynarodowych konkursów winiarskich, konsultantem handlowym i edukatorem. Regularnie podróżuje po świecie, poznając kolejne winnice i dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Polskę odwiedzi na zaproszenie Komisji Winiarskiej Regionu Tejo.


Luis de Castro  – Prezydent Komisji Winiarskiej Regionu Tejo. 


TEJO NA ENOEXPO

W tym roku Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO® odbędą się w dniach 8-10 listopada 2023 r. Przy stoisku regionu Tejo będzie można zarówno degustować wina, które są już dostępne w Polsce, jak i spróbować nowości, które dopiero szukają dystrybucji. Przez trzy dni targów zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt win, a na stoisku będą także obecni przedstawiciele Komisji Winiarskiej Regionu Tejo (CVR Tejo).

09 listopada 2023, czwartek
Od 1130 Do 1215
31-586 Kraków
ul. Galicyjska 9
TARGI ENOEXPO
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz