Nowe wydarzenie
Tejo – gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją

Tejo – gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją

Wydarzenie zakończone

MASTER OF WINE NA SEMINARIUM ENOEXPO KRAKÓW

 W regionie Tejo funkcjonują producenci win o niezwykle bogatej historii i dziedzictwie sięgającym wielu pokoleń wstecz. Równolegle pojawiają się na rynku nowi producenci, którzy dodają regionowi energii i nowoczesności. 

Podczas seminarium odkryjemy przed Wami oba te światy i zaprezentujemy wina stworzone przez niezwykłych enologów. Od naszych ekspertów dowiecie się też, w jaki sposób sektor winiarski w tej części Portugalii przechodzi przez proces modernizacji, zachowując jednocześnie silne związki z doświadczeniami poprzednich pokoleń. 

Podczas spotkania Dirceu Vianna Junior (Master of Wine) oraz Andrzej Strzelczyk (Polish Wine Academy) zaprezentują następujące wina: 

  • Bridao Private Collection Branco DOC
  • Falcoaria Vinhas Velhas Fernao Pires Branco DOC
  • Dona Isabel Juliana Tinto DOC
  • Encosta do Sobral Vinhas Velhas Tinto IGP
  • Quinta da Atela  Reserva Tinto CVR IG
  • Marquesa Cadaval Tinto DOC

Gościem specjalnym będzie Luis de Castro, Prezydent Komisji Winiarskiej Regionu Tejo (CVR Tejo).

Masterclass będzie prowadzony w języku polskim i angielskim. 

Udział w seminarium jest płatny. Koszt biletu to 40 zł/os. 

Liczba miejsc ograniczona.

 

Prowadzący seminarium:


Dirceu Vianna Junior – pochodzący z Brazylii Master of Wine (MW), od 1989 aktywny zawodowo w Londynie. Założyciel Vianna Wine Resources (https://viannawine.com). W swoim dorobku ma ukończenie programu „Master Napa Valley” w Stanach Zjednoczonych, uzyskanie Diplome d'Honneur w l'Ecole D'Alsace, członkostwo w Akademii Szampana oraz zdobycie nagrody „Golden Magnum Award”. Wraz z uzyskaniem tytułu Master of Wine (2008 r). otrzymał też wyjątkowe wyróżnienie w kategorii “Business of Wine”. Jest autorem książek i licznych publikacji w winiarskiej prasie branżowej, m.in. „Decanter Magazine” w UK, „Drinks Business” w UK, „Adega” w Brazylii oraz „Grandes Escolhas” w Portugalii. Jest również sędzią międzynarodowych konkursów winiarskich, konsultantem handlowym i edukatorem. Regularnie podróżuje po świecie, poznając kolejne winnice i dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Polskę odwiedzi na zaproszenie Komisji Winiarskiej Regionu Tejo.


Andrzej Strzelczyk – dwukrotny Mistrz Polski Sommelierów (2012 & 2013), certyfikowany wykładowca Wine and Spirits Education Trust (WSET), założyciel Polish Wine Academy oraz znawca i wieloletni ambasador win z portugalskiego regionu Tejo w Polsce. Posiadacz tytułu Weinakademiker i Weinakademiker best Taster Trophy 2016, a także Diploma Association de la Sommellerie Internationale. Kreator kart win w wielu prestiżowych restauracjach w Polsce i doradca ds. wina dla prywatnych kolekcjonerów. https://andrzejstrzelczyk.pl


TEJO NA ENOEXPO

W tym roku Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO® https://https://enoexpo.krakow.pl/ odbędą się w dniach 8-10 listopada 2023 r. Przy stoisku regionu Tejo będzie można zarówno degustować wina, które są już dostępne w Polsce, jak i spróbować nowości, które dopiero szukają dystrybucji. Przez trzy dni targów zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt win, a na stoisku będą także obecni przedstawiciele Komisji Winiarskiej Regionu Tejo (CVR Tejo).

08 listopada 2023, środa
Od 1430 Do 1530
31-586 Kraków
ul. Galicyjska 9
TARGI ENOEXPO
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz