Nowe wydarzenie
Koncert Zielonej Partytury: Zazula i gościnnie Słowianki

Koncert Zielonej Partytury: Zazula i gościnnie Słowianki

Wydarzenie zakończone

18 października w krakowskim Klubie Kwadrat, odbędzie się finałowy koncert 4. edycji międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit 2023. Koncert jest kolejną odsłoną projektu Fundacji Carbon Footprint - Zielona Partytura, skupiającego uwagę branży muzycznej na kwestie ochrony klimatu.

Wartość biletu: 60 zł

Dzięki temu, że Carbon Footprint Foundation współpracuje z Organizacją, od której otrzymałeś/otrzymałaś to zaproszenie - MOŻESZ ODEBRAĆ WEJŚCIÓWKĘ NA KONCERT ZA DARMO.  
 

Chcemy, żeby informacja o tym wydarzeniu dotarła do jak największej ilości osób, dlatego prosimy Cię, pomóż nam je wypromować i kliknij WEZMĘ UDZIAŁ na fanpage wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/bLPThoEdZXFC2Q
 

Dzięki! Zostawmy po sobie tylko dobry ślad. 

O koncercie:

Zazula, polsko-ukraiński zespół indie folkowy, specjalizujący się w technice śpiewu białego. W twórczości sięgający do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiący z polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego. Ideą, której hołduje Zazula jest budowanie mostów między narodami - polskim i ukraińskimi:

- “Polska i Ukraina są, jak dopływy tej samej rzeki. Łączy nas wiele stuleci wspólnej historii, wiele wspólnych cech i kulturowych wartości” - Anna Zagórska, Zazula

W trakcie koncertu będziemy mogli usłyszeć premierowo utwory z najnowszej płyty zespołu Zazula pt. “Pieśni Ludu” w partnerstwie, między innymi z Carbon Footprint Foundation.

Gościnnie Zazuli towarzyszyć będzie krakowski Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego “Słowianki”, założony w roku 1959. Pozostając wierny pierwotnej idei, popularyzuje pieśni, tańce oraz melodie polskich i innych narodów słowiańskich. Obok ludowych kostiumów z różnych regionów Polski, zespół posiada oryginalne stroje ludowe, otrzymane w darze z krajów, których folklor prezentuje. Członkiniami i członkami Słowianek są studenci i absolwenci krakowskich uczelni, w tym także studenci polskiego pochodzenia. Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych.

Pomysłodawczynią projektu Zielona Partytura, a także autorką finałowego koncertu jest Agnieszka Rozwadowska - dziś prezeska Fundacji Carbon Footprint, kiedyś, jedna ze Słowianek.

data i godzina: 18.10.2023, godzina 18:30
miejsce: Klub Kwadrat, ul. St. Skarżyńskiego 1 
Dojazd autobus nr: 129, 138, 159

Zespół Zazula: zazulaofficial.pl
Zespół Słowianki: www.slowianki.uj.edu.pl
Carbon Footprint Foundation: carbonfootprintfoundation.com 
4. edycja Carbon Footprint Summit: carbonfootprintsummit.com 
TEDx NadwiślańskaSt: www.tedxnadwislanska.pl
Hackathon Carbon Footprint Challenge Eco+Tech: https://fb.me/e/5je55n35Q

 

Komunikacja:
Agnieszka Tomasik-Świderska
Communication Coordinator
tel: 695 888 090 [email protected] 

 

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków programu LIFE w ramach projektu zintegrowanego LIFE EKOMAŁOPOLSKA wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego / LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

18 października 2023, środa
Od 1830 Do 2030
31-866 Kraków
ul. Stanisława Skarżyńskiego 1
Klub Kwadrat
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz