17 października 2023 w Cricotece - niezwykłej przestrzeni muzeum, galerii i archiwum twórczości Tadeusza Kantora, odbędzie się krakowska odsłona konferencji TEDx.
Temat: zmiany klimatu
Krakowska edycja TEDx Nadwiślańska jest organizowana na licencji Countdown - dedykowanej tematom zmian klimatu, by zdynamizować popularyzowanie nauki w tym zakresie, wzmocnić determinację do poszukiwania i promowania rozwiązań przeciwdziałających kryzysowi klimatycznemu oraz zapobiegania jego negatywnym skutkom.
Efekt motyla
(ang. butterfly effect) to motyw główny konferencji i jest związany z tak zwaną teorią chaosu w matematyce. Suma pojedynczych działań ma globalne znaczenie, a każdy, nawet z pozoru mało ważny wybór ma ogromny wpływ. Działamy, jako jeden system, w którym wszystko jest od siebie zależne, a każdy z nas, “trzepocząc skrzydłami” może uruchomić zmianę. Krakowska edycja TEDx skupia się na szukaniu wzajemnych zależności - uświadomieniu sobie, że nasze działania niosą skutki - zarówno te dobre, jak i te złe.
Prelegenci
Jak zawsze w formule TEDx, sercem i siłą są przede wszystkim oni - charyzmatyczni mówcy. Speakerzy TEDx zaproszą nas do swoich światów - podzielą się swoją perspektywą, koncepcją i punktem widzenia na temat zielonej transformacji, zmian klimatu, aktywizmu, ale też zrównoważonego rozwoju, kompetencji przyszłości czy dezinformacji klimatycznej. Już wkrótce przedstawimy pełną listę spikerów naszej konferencji!
Regulamin oraz więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://tedxnadwislanska.pl/
Organizator i producent: Carbon Footprint Foundation: carbonfootprintfoundation.com
Hackathon Carbon Footprint Challenge Eco+Tech: https://fb.me/e/5je55n35Q
Koncert Zielonej Partytury: https://fb.me/e/5ao61fUga
Ilość biletów ograniczona!
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków programu LIFE w ramach projektu zintegrowanego LIFE EKOMAŁOPOLSKA wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego / LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.