Nowe wydarzenie
TEDx NadwiślańskaSt

TEDx NadwiślańskaSt

Wydarzenie zakończone

17 października 2023 w Cricotece - niezwykłej przestrzeni muzeum, galerii i archiwum twórczości Tadeusza Kantora, odbędzie się krakowska odsłona konferencji TEDx. 

Temat: zmiany klimatu

Krakowska edycja TEDx Nadwiślańska jest organizowana na licencji Countdown -  dedykowanej tematom zmian klimatu, by zdynamizować popularyzowanie nauki w tym zakresie, wzmocnić determinację do poszukiwania i promowania rozwiązań przeciwdziałających kryzysowi klimatycznemu oraz zapobiegania jego negatywnym skutkom. 

Efekt motyla

 (ang. butterfly effect) to motyw główny konferencji i jest związany z tak zwaną teorią chaosu w matematyce. Suma pojedynczych działań ma globalne znaczenie, a każdy, nawet z pozoru mało ważny wybór ma ogromny wpływ. Działamy, jako jeden system, w którym wszystko jest od siebie zależne, a każdy z nas, “trzepocząc skrzydłami” może uruchomić zmianę. Krakowska edycja TEDx skupia się na szukaniu wzajemnych zależności - uświadomieniu sobie, że nasze działania niosą skutki - zarówno te dobre, jak i te złe. 

Prelegenci

Jak zawsze w formule TEDx, sercem i siłą są przede wszystkim oni - charyzmatyczni mówcy. Speakerzy TEDx zaproszą nas do swoich światów - podzielą się swoją perspektywą, koncepcją i punktem widzenia na temat zielonej transformacji, zmian klimatu, aktywizmu, ale też zrównoważonego rozwoju, kompetencji przyszłości czy dezinformacji klimatycznej. Już wkrótce przedstawimy pełną listę spikerów naszej konferencji!

Regulamin oraz więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://tedxnadwislanska.pl/

Organizator i producent: Carbon Footprint Foundation: carbonfootprintfoundation.com 

Hackathon Carbon Footprint Challenge Eco+Tech: https://fb.me/e/5je55n35Q

Koncert Zielonej Partytury: https://fb.me/e/5ao61fUga

Ilość biletów ograniczona! 

 

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków programu LIFE w ramach projektu zintegrowanego LIFE EKOMAŁOPOLSKA wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego / LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

17 października 2023, wtorek
Od 1000 Do 1430
30-527 Kraków
ul. ul. Nadwiślańska 2/4
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz