Nowe wydarzenie
Carbon Footprint Summit 2023

Carbon Footprint Summit 2023

Wydarzenie zakończone

4 edycja Carbon Footprint Summit, temat wydarzenia: butterfly effect

W dniach 18 października 2023 w Krakowie, w Cricotece - przestrzeni muzeum, galerii i archiwum twórczości Tadeusza Kantora, odbędzie się 4.edycja Carbon Footprint Summit 2023. Siedziba jest awangardowym połączeniem dwóch budynków – zabytkowej elektrowni i nowoczesnej konstrukcji bryły. Projekt nawiązuje do rysunku Kantora  i jest próbą zbudowania przestrzeni publicznej będącej sceną i widownią jednocześnie – miejscem spektaklu, gdzie, jak w teatrze Kantora, zostają zlikwidowane granice między aktorem, a widzem. To właśnie Cricotekę Fundacja Carbon Footprint wybrała na tegoroczną konferencję tj. przestrzeń dialogu i twórczej integracji.

Wydarzenie kierujemy do świata biznesu, środowiska naukowego i akademickiego, organizacji NGO, do liderek, liderów, działaczy i działaczek oraz wszystkich, zainteresowanych tematyką zmian klimatu i ekologii, którzy chcą mieć wpływ na bieg zdarzeń. Zapraszamy na konferencję klimatyczną - prelekcje oraz panele dyskusyjne z obszaru tematycznego śladu węglowego, offsetu, nowoczesnej energetyki, OZE oraz zielonej odbudowy Ukrainy. Carbon Footprint Summit 2023 to także hackathon we współpracy z Kraków Miastem Startupów i Columbus Energy - specjalna przestrzeń dla młodych, w partnerstwie z krakowskimi uczelniami i kołami naukowymi oraz z Open Future International School. Organizatorem wydarzenia jest krakowska Fundacja Carbon Footprint, a patronem medialnym Radio 357, CSR Info oraz portal Świat OZE.

Wydarzenie jest bezpłatne - zapraszamy!

"Za nami 4 lata działalności Fundacji Carbon Footprint. W tym czasie zorganizowaliśmy trzy edycje międzynarodowego szczytu klimatycznego, znanego pod nazwą Carbon Footprint Summit, zrealizowaliśmy szereg projektów społecznych i edukacyjnych, takich jak: All You Need is… OZE, Youth4Climate: 45 minut dla klimatu, podcast Zielone Ślady, Kartę Zielonej Transformacji czy Zieloną Partyturę - projekt dla branży kreatywnej.

Dziś już wiemy, że świat, w którym żyjemy i będziemy żyć zmieni się. Wygrają ci, którzy szybciej i efektywniej się dostosują, uodpornią, zaangażują. Mamy wszystko, czego nam potrzeba, by ograniczać niekorzystne działanie człowieka na środowisko. To jest ten moment. Spotkajmy się zatem w październiku, na 4 edycji Carbon Footprint Summit i porozmawiajmy o tym, jak nasze wspólne działania mogą pozytywnie i twórczo rezonować na nasze otoczenie." Agnieszka Rozwadowska, Prezeska Fundacj Carbon Footprint


 Szczegóły o wydarzeniu: www.carbonfootprintsummit.com

Carbon Footprint Foundation: carbonfootprintfoundation.com 
TEDx NadwiślańskaSt: www.tedxnadwislanska.pl
Hackathon Carbon Footprint Challenge Eco+Tech: https://fb.me/e/5je55n35Q
Koncert Zielonej Partytury: https://fb.me/e/5ao61fUga
 

Zapisując się na wydarzenie, akceptujesz  regulamin wydarzenia

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków programu LIFE w ramach projektu zintegrowanego LIFE EKOMAŁOPOLSKA wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego / LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

18 października 2023, środa
Od 0800 Do 1600
30-527 Kraków
ul. ul. Nadwiślańska 2/4
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz