Nowe wydarzenie
Bon do Otwartego Warsztatu Rowerowego

Bon do Otwartego Warsztatu Rowerowego

Wydarzenie zakończone

Bon do Otwartego Warsztatu Rowerowego

Bon na dowolnie wybraną kwotę do wykorzystania przez 6 miesięcy od daty zakupu. Idealny na prezent:)

Bon obejmuje do wyboru:

1) Zakup lub serwis roweru na miejscu w naszym Otwartym Warsztacie Rowerowym. Sprzedajemy rowery używane po pełnym serwisie, na 3-miesięcznej gwarancji, różnych rodzajów i różnej klasy.  Serwisujemy wszystkie rowery, od najlepszych, po takie w najgorszym stanie. Adres sklepu i serwisu: ul. Wolność 2, Warszawa.

2) Udział w warsztatach w ramach Akademii Serwisowania Rowerów. Akademia Serwisowania Rowerów to cykl warsztatów na poziomie podstawowym oraz profesjonalnym dla osób, które chcą zrozumieć, jak działa rower, jak o niego dbać i jak go serwisować. Każdy warsztat to solidna dawka wiedzy i ćwiczenie umiejętności w praktyce podczas wykonywania zadań. Zajęcia odbywają się w Otwartym Warsztacie Rowerowym (ul. Wolność 2, Warszawa). Opis warsztatów tutaj (kliknij).

3) Lekcja 1x1 z mechanikiem/mechaniczką. Lekcja 1x1 to praca na własnym rowerze na profesjonalnym stanowisku pod okiem naszego mechanika/mechaniczki. Uczestnik/ uczestniczka naprawi sobie rower i zyska wiedzę na przyszłość. W lekcji może brać udział jedna lub dwie osoby.

 

Jak kupić i jak wykorzystać bon?

  1. Wykup bon poprzez platformę evently lub na miejscu w Otwartym Warsztacie Rowerowym.
  2. Po zakupie bonu na evently otrzymasz email z potwierdzeniem zakupu. Dodatkowo możesz wydrukować bon pobrany ze strony (taki wydrukowany bon jest ważny tylko z potwierdzeniem zakupu).
  3. Odbarowana osoba wykorzystuje bon w dowolny sposób. Aby wziąć udział w warsztatach lub umówić lekcję rezerwuje termin telefonicznie pod numerem 506 693 555. Daty warsztatów publikujemy na naszym FB/OtwartyWarsztatRowerowy.

 

Otwarty Warsztat Rowerowy
Adres: Wolność 2 (Muranów). Otwarte od wtorku do piątku 10-18.00 oraz soboty 10-15.00.
Więcej na www.otwartywarsztatrowerowy.pl oraz na mierzwysoko.org.pl
Kontakt: [email protected], 506 693 555
FB/OtwartyWarsztatRowerowy, Insta: otwarty.warsztat.rowerowy
-----------

O nas:

Na warszawskiej Woli na ulicy Wolność 2 działa niezwykłe miejsce - Otwarty Warsztat Rowerowy, prowadzony przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko. Jest to miejsce, w którym można bezpłatnie naprawić swój rower, nauczyć się jak wykonywać podstawowe naprawy oraz skorzystać z rowerowego recyclingu – oddać niepotrzebny rower i tanio kupić używany. Stowarzyszenie bezpłatnie przekazuje rowery dzieciakom i rodzinom uchodźczym.
Dbamy, by nasza przestrzeń była otwarta i bezpieczna dla wszystkich osób. Mówimy po angielsku i rosyjsku. Zwierzęta mile widziane.

Adres: Wolność 2 (Muranów). Otwarte od wtorku do piątku 10-18.00 oraz soboty 10-15.00.

  • Historia

Otwarty Warsztat Rowerowy jest jednym z działań Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Pomysł narodził się w 2017 roku podczas działalności prowadzonego przez Stowarzyszenie Klubu Młodzieżowego na Warszawskiej Pradze. Do Klubu przychodziły dzieci i młodzież z ulicy Brzeskiej i okolic. Większość z nich nie miała swoich rowerów, a jazda na rowerze była ich ulubionym zajęciem. Członkowie Stowarzyszenia postanowili użyć roweru jako narzędzia do pracy z dziećmi - dzieci mogły otrzymać rower, ale wcześniej w trakcie zajęć uczyły się je remontować. Z czasem okazało się, że nie tylko dzieci chcą uczyć się napraw rowerowych. Stowarzyszenie zaczęło więc udostępniać narzędzia i przestrzeń Klubu Młodzieżowego wszystkim chętnym osobom, a w 2018 roku otworzyło przestrzeń specjalnie dedykowaną rowerom - tak powstał pierwszy Otwarty Warsztat Rowerowy, działający co roku od marca do października na Bazarze Różyckiego (Brzeska 23).

  • Otwarty Warsztat na Muranowie

W listopadzie 2020 roku Stowarzyszenie Mierz Wysoko na ul. Wolność 2 otworzyło swój drugi Otwarty Warsztat Rowerowy. Można tu za darmo skorzystać ze stanowisk do samodzielnej naprawy rowerów, wyposażonych we wszystkie potrzebne narzędzia, od najprostszych do najbardziej specjalistycznych. Do otwartego użytku jest też wygodna myjnia rowerowa. Osoby, które potrzebują wsparcia przy wykonywaniu napraw, mogą zapisać się na darmowe warsztaty z mechanikiem. Organizowane są też rajdy oraz lekcje poruszania się rowerem po mieście.

Darmową działalność Otwarty Warsztat Rowerowy finansuje sprzedając pozyskane w darowiźnie, w pełni wyremontowane używane rowery – każdy znajdzie tu coś dla siebie a na rower nigdy nie jest za późno!:)

Poza darmową działalnością Otwarty Warsztat prowadzi też regularny serwis.

  • Rowerowy recycling

W ramach regularnych zbiórek Warsztat pozyskuje rowery niepotrzebne już poprzednim właścicielom. Otrzymane w darowiźnie rowery są serwisowane i ponownie wprowadzane do użytku. Część jednośladów w ramach projektu „Rower za Dobro” przekazywana jest dzieciom, które biorą udział w prowadzonych przez Stowarzyszenie zajęciach i wolontarystycznie działają na rzecz otoczenia. Z kolei w ramach akcji „Rower na Powitanie” Otwarty Warsztat Rowerowy przekazuje rowery rodzinom uchodźczym. Część pozyskanych rowerów jest sprzedawana, aby sfinansować darmową działalność Warsztatu.

Recycling rowerów to rozwiązanie, dzięki któremu rowery nie zajmują niepotrzebnie miejsca w piwnicach i nie są wyrzucane na śmietnik. Jest to rozwiązanie ekologiczne i tańsze dla nabywców rowerów:)

Od 27 kwietnia 2023, czwartek
Do 17 listopada 2023, piątek
Od 1134 Do 1200
01-018 Warszawa
ul. Wolność 2
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz