Nowe wydarzenie
Amortyzatory. Cz.3 Akademii Serwisowania Rowerów

Amortyzatory. Cz.3 Akademii Serwisowania Rowerów

Wydarzenie zakończone

Warsztat dla osób posiadających podstawową wiedzę na temat mechaniki i/lub serwisowania rowerów. Warsztat obejmuje serwis amortyzatorów trzech najpopularniejszych firm: Suntour, RockShox oraz FOX.

Zakres tematyczny warsztatu:

  • Mechanizm działania amortyzatorów i ich poszczególnych części
  • Serwis amortyzatora firmy Suntour
  • Serwis amortyzatora powietrznego firmy Rock Shox z komorą powietrzną Solo Air w wersji Silver oraz Gold
  • Podstawowy serwis amortyzatora FOX – serwis dolnych goleni i komory powietrznej
  • Podstawowy serwis dampera
  • Obsługa serwisówek, dostęp do oprogramowania
  • Zagadnienia narzędziowe i techniczne, chemia, materiały

Warsztat prowadzi Paweł Drygulski – mechanik z 20 letnim stażem w serwisie zawieszeń, rowerów elektrycznych i szosowych, wyszkolony przez Simano Serwis Center. Prowadzi autoryzowany punkt serwisu amortyzatorów Fox, Rock Shox i Suntour.

Każdy uczestnik/uczestniczka bierze czynny udział w serwisowaniu amortyzatorów. Niewielka grupa szkoleniowa (6 osób).

Uczestnicy/ uczestniczki warsztatu otrzymają certyfikaty.
 

Termin: 24.03.2023 (poniedziałek) 10 - 17.00

Koszt warsztatu: 600 zł/7h. 

Płatność: zaliczka 100 zł poprzez Evently, 500 zł gotówką na miejscu.


www.otwartywarsztatrowerowy.pl
FB: OtwartyWarsztatRowerowy
Insta: otwarty.warsztat.rowerowy

-----------

O nas:

Na warszawskiej Woli na ulicy Wolność 2 działa niezwykłe miejsce - Otwarty Warsztat Rowerowy, prowadzony przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko. Jest to miejsce, w którym można bezpłatnie naprawić swój rower, nauczyć się jak wykonywać podstawowe naprawy oraz skorzystać z rowerowego recyclingu – oddać niepotrzebny rower i tanio kupić używany. Stowarzyszenie bezpłatnie przekazuje rowery dzieciakom i rodzinom uchodźczym.
Dbamy, by nasza przestrzeń była otwarta i bezpieczna dla wszystkich osób. Mówimy po angielsku i rosyjsku. Zwierzęta mile widziane.

Adres: Wolność 2 (Muranów). Otwarte od wtorku do piątku 10-18.00 oraz soboty 10-15.00.

  • Historia

Otwarty Warsztat Rowerowy jest jednym z działań Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Pomysł narodził się w 2017 roku podczas działalności prowadzonego przez Stowarzyszenie Klubu Młodzieżowego na Warszawskiej Pradze. Do Klubu przychodziły dzieci i młodzież z ulicy Brzeskiej i okolic. Większość z nich nie miała swoich rowerów, a jazda na rowerze była ich ulubionym zajęciem. Członkowie Stowarzyszenia postanowili użyć roweru jako narzędzia do pracy z dziećmi - dzieci mogły otrzymać rower, ale wcześniej w trakcie zajęć uczyły się je remontować. Z czasem okazało się, że nie tylko dzieci chcą uczyć się napraw rowerowych. Stowarzyszenie zaczęło więc udostępniać narzędzia i przestrzeń Klubu Młodzieżowego wszystkim chętnym osobom, a w 2018 roku otworzyło przestrzeń specjalnie dedykowaną rowerom - tak powstał pierwszy Otwarty Warsztat Rowerowy, działający co roku od marca do października na Bazarze Różyckiego (Brzeska 23).

  • Otwarty Warsztat na Muranowie

W listopadzie 2020 roku Stowarzyszenie Mierz Wysoko na ul. Wolność 2 otworzyło swój drugi Otwarty Warsztat Rowerowy. Można tu za darmo skorzystać ze stanowisk do samodzielnej naprawy rowerów, wyposażonych we wszystkie potrzebne narzędzia, od najprostszych do najbardziej specjalistycznych. Do otwartego użytku jest też wygodna myjnia rowerowa. Osoby, które potrzebują wsparcia przy wykonywaniu napraw, mogą zapisać się na darmowe warsztaty z mechanikiem. Organizowane są też rajdy oraz lekcje poruszania się rowerem po mieście.

Darmową działalność Otwarty Warsztat Rowerowy finansuje sprzedając pozyskane w darowiźnie, w pełni wyremontowane używane rowery – każdy znajdzie tu coś dla siebie a na rower nigdy nie jest za późno!:)

Poza darmową działalnością Otwarty Warsztat prowadzi też regularny serwis.

  • Rowerowy recycling

W ramach regularnych zbiórek Warsztat pozyskuje rowery niepotrzebne już poprzednim właścicielom. Otrzymane w darowiźnie rowery są serwisowane i ponownie wprowadzane do użytku. Część jednośladów w ramach projektu „Rower za Dobro” przekazywana jest dzieciom, które biorą udział w prowadzonych przez Stowarzyszenie zajęciach i wolontarystycznie działają na rzecz otoczenia. Z kolei w ramach akcji „Rower na Powitanie” Otwarty Warsztat Rowerowy przekazuje rowery rodzinom uchodźczym. Część pozyskanych rowerów jest sprzedawana, aby sfinansować darmową działalność Warsztatu.

Recycling rowerów to rozwiązanie, dzięki któremu rowery nie zajmują niepotrzebnie miejsca w piwnicach i nie są wyrzucane na śmietnik. Jest to rozwiązanie ekologiczne i tańsze dla nabywców rowerów:)

24 kwietnia 2023, poniedziałek
Od 1000 Do 1700
01-018 Warszawa
ul. Wolność 2
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz