Nowe wydarzenie
Live Mode: Bizarre Penguin

Live Mode: Bizarre Penguin

Wydarzenie zakończone

Na kulturalnej mapie Trójmiasta pojawia się nowe miejsce koncertowe! Carnivale Club Sopot znany dotąd z imprez dj-skich rusza z nowym cyklem LIVE MODE.  

W trybie "na żywo" można spodziewać się występów znakomitych muzyków, unikatowych kolaboracji i gatunkowego kalejdoskopu.  

Pierwsze wydarzenie z serii LIVE MODE już w czwartek 23.02.2023 Na scenie, prosto z gabinetu osobliwości wyłoni się Bizarre Penguin.

Egzotyczny tercet wywodzący się z trójmiejskiej sceny alternatywnej i współtworzący jej nowe oblicze: scenę Dra. Muzycy związani są z grupami takimi jak Marcin Świetlicki i Zgniłość, ŃOKO, Alfah Femmes, Gdańsk Necropolitan Orchestra czy Tymon Tymański.  

Nieortodoksyjne podejście do tworzenia muzyki sprawia, że zespołu nie da się przypisać do jednego tylko gatunku czy stylu. Na płycie Acido Domingo słychać skandynawskie inspiracje, wpływy yassu, eksperymentalnej muzyki elektronicznej i free jazzu.  

Wizja artystyczna zespołu opiera się na założeniu, że sztuka ma działać na słuchaczy w sposób, który będzie zmuszał ich do konfrontacji z niepokojem, dyskomfortem, wzbudzając – przy odrobinie szczęścia – metafizyczne odczucie dziwności bytu, kuriozalności istnienia. Artyści mają nadzieję, że owo poczucie bizarności życia może pozwolić odkryć na nowo jego piękno i harmonię.

Bizarre Penguin to:

Dawid Lipka - trąbka/elektronika

Maciej Sadowski - kontrabas/synth

Tomasz Koper - perkusja/elektronika

https://www.eastrings.pl/bizarre-penguin/?v=9b7d173b068d

 

 

23 lutego 2023, czwartek
Od 2100 Do 2300
Sopot
ul. Kościuszki 16/4
pod Aliorem
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz