facebook pixel
Polityka prywatności
Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityka Prywatności
Nowe wydarzenie
Za drzwiami Puszczy

Za drzwiami Puszczy

Wydarzenie zakończone

Zapraszamy na Białowieskie Safari po puszczy. Będziemy poszukiwać rzadkich gatunków ptaków i ssaków Puszczy Białowieskiej w jej przed wiosennej szacie. Wydarzenie jest dwudniowe, w sobotę odbędą się trzy leśne wyprawy (poranne ptaki, żubry, sowy), w niedzielę zaś jedna, o świcie (duże ssaki).

Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą:

 1. - kalosze i/lub dobre buty trekkingowe
 2. - latarkę, najlepiej czołówkę
 3. - sprzęt optyczny/fotograficzny (będziemy mieli 4 lornetki)
 4. - odzież dostosowaną do warunków atmosferycznych (sprawdź pogodę przed:))

Liczba uczestników wydarzenia: 3 - 12 osób.

Koszt: 400 zł - osoba dorosła, 300 zł - młodzież 12-17 lat*

*impreza jest dla dzieci od lat 12

Ze względu na panujące obostrzenia w trakcie trwania wydarzenia - uczestnicy poruszają się własnymi pojazdami.

Wycieczka jest dla początkujących miłośników przyrody, jak również birdwatcherów. Nie będzie bardzo wymagająco pod względem kondycji fizycznej. Jeśli nigdy nie myślałaś/eś o safari po puszczy, spróbuj i przekonaj się, czy to coś dla Ciebie

Organizator nie zapewnia transportu w trakcie trwania wydarzenia - uczestnicy poruszają się własnymi pojazdami.

W przypadku wystąpienia silnego wiatru ze względów bezpieczeństwa (martwe drzewa) wycieczka może się nie odbyć się / zostać przełożona. Nie martw się, jest to jednak mało prawdopodobne 

W takiej sytuacji poinformujemy niezwłocznie uczestników.

Kosma Zalewski avatar
Kosma Zalewski

Agenda

10 kwietnia
 • 05:45
  Zbiórka pod Pomnikiem Żubra z Zwierzyńcu.
 • 05:50
  Do 9:00. Poranny spacer po puszczy Będziemy wypatrywać najrzadsze gatunki ptaków, w różnorodnych siedliskach Puszczy. W wilgotnych olsach poszukamy rzadkich dzięciołów (np. zielonosiwego lub trójpalczastego), w żyznych grądach będziemy się zachwycać pierwszymi geofitami i chórem ptasich głosów, a w świerkowych borach może uda się nam trafić na leśne kuraki - jarząbki. Spacer na dystansie ok. 8 km.
 • 12:00
  Do 15.00 Wycieczka z ekologii lasu. Przejdziemy się po puszczańskich ostępach i doświadczymy, jakim skomplikowanym ekosystemem jest Puszcza Białowieska. Zobaczymy jak każdy organizm jest ze sobą powiązany, a każdy moment spędzony w lesie może nam przynieść niesamowite obserwacje, jak choćby efektowne gody żab moczarowych. Spacer na łącznym dystansie ok. 6 km.
 • 19:30
  Do 21.30. Wieczorna wycieczka na sowy. Poszukamy sów zamieszkujących ostępy dzikiej Puszczy Białowieskiej - drobnej sóweczki, hałaśliwego puszczyka, rzadkiej włochatki czy klaszczącej skrzydłami uszatki. Jeśli będziemy mieli duże szczęście, być może usłyszymy wyjące wilki. Spacery na łącznym dystansie ok. 6 km.
11 kwietnia
 • 05:50
  Do 8.00. Poranna wycieczka na żubry i inne ssaki. W kwietniu żubry nie są już tak łatwe do spotkania jak choćby w marcu – teraz podążają wgłąb lasów za świeżym pokarmem. Postaramy się zatem ich poszukać z rana, a przy okazji być może zaobserwujemy inne gatunki ssaków. Spacer na łącznym dystansie ok. 6 km.
Od 10 kwietnia 2021, sobota
Do 11 kwietnia 2021, niedziela
Od 0550 Do 0800
Pomnik Żubra w Zwierzyńcu

Podobne wydarzenia

Jazzowanki: angielski przez muzykę 04
ROZRYWKA I KULTURA
Jazzowanki: angielski przez muzykę 04
sobota, 17 kwietnia 2021
Za drzwiami Puszczy
ROZRYWKA I KULTURA
Za drzwiami Puszczy
sobota, 24 kwietnia 2021
Za drzwiami Puszczy
ROZRYWKA I KULTURA
Za drzwiami Puszczy
niedziela, 02 maja 2021