Polityka prywatności
Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityka Prywatności
Nowe wydarzenie
Weekendowe warsztaty makramy. 2-4 grudnia 22r. Siedlisko Zaśpiew

Weekendowe warsztaty makramy. 2-4 grudnia 22r. Siedlisko Zaśpiew

Wydarzenie zakończone

CO TO JEST MAKRAMA?
Makrama to znana od starożytności technika wiązania i plecenia sznurków. Wszystkie węzły są dziełem ludzkich rąk- nie stosuje się narzędzi, igieł, drutów ani szydełka. Znając zaledwie kilka podstawowych węzłów, można stworzyć piękną ozdobę ścienną, wiszący kwietnik, siatkę na zakupy lub elegancką torebkę. Sztuka makramy aktualnie przeżywa renesans niosąc się na fali popularnego ostatnimi czasy stylu boho.

DLA KOGO SĄ WEEKENDOWE WARSZTATY?
Dla Ciebie…
- Jeśli szukasz sposobu na relaks i wyciszenie,
- Jeśli chcesz na chwilę uciec od codziennych obowiązków,
- Jeśli chcesz zatrzymać się i zrobić coś dla siebie,
- Jeśli chcesz znaleźć trochę wytchnienia w przedświątecznym szale,
- Jeśli poszukujesz swojej pasji,
- Jeśli słyszałaś o makramie i chcesz spróbować swoich sił w sztuce wiązania sznurków,
- Jeśli nie wiesz, czy to zajęcie jest dla Ciebie,
- Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego,
- Jeśli chcesz własnoręcznie stworzyć wyjątkowe ozdoby do Twojego domu, 
- Jeśli chcesz poznać kreatywne i inspirujące kobiety,
A może po prostu lubisz robić coś twórczego?

Zapraszam Cię do niezwykłego świata sznurków, supełków i węzłów, w którym zrelaksujesz się i własnoręcznie stworzysz wyjątkowe wyroby.
Jeśli nie masz towarzystwa, to żaden problem- warsztaty to idealna okazja do poznania nowych osób, które tak jak Ty interesują się rękodziełem i szukają nowych pasji. Weekendowe warsztaty to też dobry moment i doskonały pomysł, aby pobyć z bliską Ci osobą. Może zabierzesz ze sobą przyjaciółkę, siostrę, mamę, córkę, kuzynkę? Najcenniejszy dar to nasz czas- może podarujesz bliskiej osobie trochę relaksu i czasu spędzonego wspólnie? W miłym towarzystwie, przy dobrej kawie, aromatycznej herbacie spędzimy przyjemne chwile. 
Weekendowe warsztaty to świetny sposób, aby zacząć przygodę z kreatywnym rękodziełem. 

Jeśli wciąż zastanawiasz się “Czy to dla mnie…?”
Moduł weekendowego kursu stworzyłam z myślą o osobach, które nie mają żadnego doświadczenia i chcą się nauczyć techniki od podstaw. Podczas kilkunastu godzin zajęć dowiesz się podstawowych i przydatnych informacji o sznurkach oraz nauczysz się odmierzać materiał, aby wystarczyło go na całą pracę, oraz zaplatać węzły i supły tworzące makramowe wzory.

… i  dla tych, którzy….
…pierwsze kroki w tajnikach makramy mają już za sobą. Jeśli wciągnęła Cię ta technika i umiesz zaplatać podstawowe węzły (płaski i żebrowy), ale chcesz nauczyć się więcej? A może pleciesz, ale węzły nie wyglądają tak, jak chcesz? Jeśli miałaś już do czynienia z makramą, ale napotkałaś jakieś trudności? Utrwalimy to, co już umiesz i przejdziemy do bardziej skomplikowanych kombinacji węzłów. Dowiesz się więcej i zrobisz kolejny krok w twórczej przygodzie z techniką makarmy.

Przyjedź i zobacz jak to się robi! Weekend z rękodziełem to propozycja dla tych, którzy chcieliby nauczyć się własnoręcznego tworzenia unikatowych dzieł. 
Relaks, dużo spokoju i uśmiechu, oraz radość z własnoręcznie wykonanej makramy- to czeka Cię podczas grudniowego weekendu.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?
Podczas trzydniowych warsztatów krok po kroku poznamy węzły, sploty i możliwości jakie daje technika makramy, nauczymy się wykonywać podstawowe wiązania, które w różnych kompozycjach pozwolą tworzyć różnorodne projekty- dekoracyjne i użytkowe. Podczas zajęć stworzymy oryginalne dekoracje, które ozdobią każde wnętrze. Prace wykonane tą metodą są bardzo trwałe i mają niepowtarzalny wygląd. Można dowolnie łączyć sploty i tworzyć przedmioty zarówno użytkowe jak i dekoracyjne. 
Na warsztatach zapoznamy się z teorią dotyczącą materiałów i przyborów stosowanych w technice makramy. Poznamy rodzaje sznurków i dowiemy się, jak dobierać je do poszczególnych prac. Nauczymy się wiązać podstawowe węzły i własnoręcznie wykonamy makramę ścienną, kwietnik i świąteczne ozdoby.

Co zyskasz biorąc udział w weekendowych warsztatach?
Sztuka makramy uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. Podczas trzydniowych zajęć poznasz podstawowe węzły i wiązania makramy. Nauczysz się jak rozpocząć i zakończyć pracę. Dowiesz się z jakich materiałów można wykonać makramę i jakich elementów dodatkowych możesz użyć, aby zwiększyć atrakcyjność wykonanego przedmiotu.
Wykonane podczas warsztatów prace posłużą do ozdoby Twojego domu lub jako upominek dla bliskiej Ci osoby. Na warsztatach najmocniejszy nacisk kładę na szacowanie i odmierzanie sznurków na makramę- każdy samodzielnie wyliczy docelowe długości.
Z warsztatów wyjedziesz z własnoręcznie wykonaną makramą, kwietnikiem i boxem świątecznym.

Zajęcia odbywają się w atmosferze wsparcia, relaksu i zrozumienia. Będę z Tobą podczas całych warsztatów, aby na każdym etapie tworzenia móc rozwiewać twoje wątpliwości i odpowiadać na wszystkie pytania. A w razie zaplątania zbyt dużej ilości supełków, być wsparciem i służyć radą. Chętnie pomogę Ci zrealizować makramowe pomysły. Podpowiem, doradzę, wskażę kierunek, tak aby wyplatanie makramy było przyjemnością samą w sobie, a efekt finalny radością i ogromną satysfakcją z własnego dzieła!

Z CZEGO BĘDZIEMY KORZYSTAĆ?
Do wyrobu makramowych ozdób użyjemy sznurka bawełnianego w różnych kolorach. W planie warsztatów wykonanie klasycznej makramy ściennej, wiszącego kwietnika oraz świątecznego boxu z ozdobami choinkowymi. Istnieje możliwość modyfikacji projektów pod indywidualne preferencje. Każdy z uczestników otrzyma specjalnie przygotowany zestaw potrzebny do wykonania dekoracji.

Ilość osób: 6 osób 
Czas trwania szkolenia: 3 dni

W skład pakietu wchodzą:
- 2 noclegi w przytulnych pokojach dwuosobowych
- 2 pyszne domowe obiadokolacje z lokalnych produktów
- 2 pyszne, zdrowe i wystawne śniadania
- kawa, herbata, ciasto dostępne przez cały dzień
- towarzystwo ciekawych, inspirujących kobiet
- atmosfera relaksu i dobrej zabawy
- bliskość natury
- 14-16 godzin intensywnych kreatywnych warsztatów
- niezbędne materiały, przybory i narzędzia

Cena nie zawiera dojazdu do „Siedliska Zaśpiew”

TWOJA INWESTYCJA
Cena promocyjna: 890 PLN// przy wpłacie zadatku do 10 listopada
Cena regularna: 990 PLN// przy wpłacie zadatku po 10 listopada
Cena za pakiet dwóch osób: 2x 890zł
Cena dla stałych klientek: 890 PLN// jeśli byłaś już na warsztatach makramy prowadzonych przez organizatora w Gorzowie Wielkopolskim
Istnieje możliwość płatności w dwóch ratach; I rata do 10 listopada, II rata do 25 listopada.
Zadatek 190zł

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA:
W celu rezerwacji miejsca na warsztatach prosimy o dokonanie wpłaty zadatku w wysokości 190,00 złotych lub pełnej kwoty. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność wpłat- ilość miejsc ograniczona. Możliwość otrzymania faktury. 
Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikat o jego ukończeniu.

!Uwaga! Przed zakupem biletu/ wpłatą zadatku prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu. 
Serdecznie zapraszamy!

tel 667-279-664

Przyjazd piątek 02.12.22r. do godziny 18.00, wyjazd niedziela 04.12.22r. po godzinie 13.30.

W przypadku braku minimalnej liczby uczestników zastrzegamy sobie prawo zmiany programu.

 

Harmonogram:
Dzień pierwszy- piątek 02.12.2022r.
od 16.30 Zakwaterowanie
17.00 Obiadokolacja 
18.00 Spotkanie integracyjne i pierwsze warsztaty (3h)

Dzień drugi- sobota 03.12.2022r.
8:00 śniadanie
9:00 warsztaty (4h)
13:00 lunch (zupa) 
13:30 warsztaty (3,5h)
17:00 obiadokolacja
18:00 warsztaty (2h) 

Dzień trzeci- niedziela 04.12.2022r.
8:00 śniadanie
9:00 warsztaty (4h)
13:30 wyjazd uczestników

 

Program 

1. Część teoretyczna:
- zaprezentowanie przykładowych dekoracji wykonanych techniką makramy
- zapoznanie się z rodzajami sznurków
- omówienie niezbędnych przyborów
- zapoznanie się z dodatkowymi akcesoriami, które można stosować w celu urozmaicenia makramy

2. Część praktyczna:
- omówienie i nauka podstawowych węzłów makramy
- własnoręczne wykonanie makramy ściennej, kwietnika wiszącego, boxu świątecznego.

 

Prowadząca/ organizator:

Iga Komarska (@iguana.rekodzielo), z wykształcenia magister pedagogiki, chcąc oderwać się od codzienności odnalazła swoją największą pasję- makramę. Wyplata ze sznurka przeróżne dekoracje, stale szukając oryginalnych rozwiązań i materiałów. W dziedzinie makramy jest samoukiem. Miłośniczka natury, kreatywnego spędzania czasu i szeroko pojętego rękodzieła. 

O Siedlisku Zaśpiew:
Na skraju Puszczy Noteckiej, na terenie 180 letniego gospodarstwa znajduje się malowniczy dom. Agroturystyka wśród ciszy otaczających lasów i pól, bez miejskiego zgiełku. Wokół niepowtarzalne, sielskie widoki, lasy pełne zwierząt, grzybów i jagód, nocne rozgwieżdżone niebo, bliskość natury, ptasie trele, żurawie krzyki, jelenie ryki. Miejsce przywodzi wspomnienia wakacji jak u babci na wsi. Ze swojskim, pysznym jedzeniem i przyrodą na wyciągnięcie ręki. Miejsce, które koi duszę i ciało, miejsce, w którym życie zwalnia. W siedlisku doświadczysz niczym niezmąconego wypoczynku w wygodnych pokojach. Uwaga! Ograniczony dostęp do internetu i sieci komórkowej.

MOŻESZ ZABRAĆ ZE SOBĄ SWOJEGO PUPILA! Miejsce jest przyjazne czworonogom- po wcześniejszym uzgodnieniu.

Od 02 grudnia 2022, piątek
Do 04 grudnia 2022, niedziela
Od 1800 Do 1330
66-530 Drezdenko, Grotów 9, Siedlisko Zaśpiew
parking przy posesji
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz