Polityka prywatności
Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityka Prywatności
Nowe wydarzenie
Koneser Technologicznie

Koneser Technologicznie

Wydarzenie zakończone

KONESER TECHNOLOGICZNIE 

Już 15 października firma Blue Technology S.A, właściciel marki Hyperbook organizuje event „Koneser Technologicznie”. Wstęp jest wolny, ale pamiętajcie o wcześniejszym odbiorze wejściówek. Na wydarzeniu będą czekały na was między innymi:

Zwiedzający będą mogli zagrać m.in. w Rainbow Six Siege, Apex, ASSASSIN'S CREED VALHALLA, FARCRY 6, Warzone czy też Rocket league. Oprócz gry casualowej i zabawy będzie można również sprawdzić się w turnieju Rainbow Six 1v1, a także w liczne turnieje retro np. powracając do czasów - Icy Tower. Do wygrania będą między innymi biurka ProGamer, gry wydawnictwa Ubisoft, figurki kolekcjonerskie Rainbow Six i wiele innych nagród.

Firma Edutech Expert, specjalizująca się we wdrażaniu najnowszych technologii dla edukacji i przemysłu 4.0, zaprezentuje nowości produktowe w trzech kategoriach: wirtualna rzeczywistość, druk 3D i ramiona robotów.

EduVR – nowoczesna edukacja i w możliwości jakie otwiera przed uczniami. Zajrzenie do środka rośliny i przeprowadzenia fotosyntezy, co w rzeczywistym świecie jest niewykonalne, już teraz staje się faktem. VR pomaga uczniom zdobyć doświadczenie w przeprowadzaniu prostych eksperymentów laboratoryjnych oraz  szkoleń specjalistycznych, jak na przykład ćwiczenie spawania.

W strefie druku 3D zaprezentowana zostanie drukarka Flashforge Creator 3 stworzona dla edukacji i szybkiego prototypowania wraz z kursem modelowania w Fusion 360 dedykowanym dla szkół ponadpodstawowych oraz szkolnictwa wyższego. Osoby szukające drukarki do wykorzystania w domu lub mikro firmie będą mogły zapoznać się z zamkniętą i prostą w obsłudze drukarką 3D Flashforge Adventurer 4.

W sekcji robotów zostaną zaprezentowane współpracujące ramiona firmy Elephant Robotics. Są to urządzenia przeznaczone dla edukacji pozwalające na poznawanie technologii takich jak widzenie maszynowe, czy sztuczna inteligencja i stosowanie ich w rozwiązaniach automatyki. Roboty te, wzorowane na maszynach przemysłowych, mają na celu ułatwienie uczniom i studentom płynnego wejścia na rynek pracy.

Fundacja IT Girls - powstała na bazie doświadczeń jej założycielek, sióstr – Wioli i Ady. Same przeszły drogę w IT – od pomysłu na przyszłość, przez wybranie studiów, na pracy w zawodzie kończąc. Fundacja chce inspirować i edukować dzieci oraz młodzież w kwestii ich możliwości rozwoju w zawodach związanych z nowymi technologiami i informatyką. Będziecie mieli możliwość poznać bliżej fundację, jej działania a także osobiście porozmawiać z założycielkami.

Na stoisku Budda Play będziecie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w grze Assetto Corsa z Królową Polskiego Driftu  - Karoliną Pilarczyk. Do dyspozycji zwiedzających oddamy kokpity SimRacing. https://www.instagram.com/karolinapilarczyk/

Dzięki Fundacji Koncept Kultura, będziecie mogli zagłębić się w Wirtualny Teatr Historii. Fundacja zaprosi was do kina VR, a także do wirtualnego Escape Room-u.

Mnemosis to polski startup deep tech zajmujący się tworzeniem tzw. digital humans w oparciu o zaawansowaną metodę skanowania 4d oraz własny algorytm AI w zautomatyzowanym procesie przetwarzania. Na targach pokażą możliwość zastosowania efektów swojej technologii między innymi w silniku Unreal 5.

ACTINA – polski producent komputerów gamingowych. Komputery ACTINA tworzone są przez profesjonalistów od ponad 20 lat we współpracy ze światowymi producentami podzespołów. Służą na eventach, turniejach, bootcampach, obozach oglądanych i odwiedzanych przez tysiące. Na stoisku ACTINY młodsi gracze będą mogli przetestować gry LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów oraz Psi Patrol Grand Prix.

Point Games - w sklepie będziecie się mogli zaopatrzyć w gry planszowej, książki, komiksy, mangę, gadżety z gier, gry planszowe itp.

W ramach strefy Retro, zostaną udostępnione zabytkowe urządzenia. Wśród nich znajdą się m.in. NES (Super Mario, Excitebike), Nintendo 64 (Mario Kart 64, Super Smash Bros), Atari 65XE (Yoomp!), Commodore 64 (Boulder Dash, River Raid) oraz pecety z Windowsem XP spięte w sieć (Worms Armageddon, Quake III Arena). Wszystkie urządzenia będą w pełni interaktywne. Strefę buduje i obsługuje Fundacja Dawne Komputery i Gry 

Legia Esport Schools - W ramach stoiska umożliwimy odwiedzającym możliwość wzięcia w testach predyspozycji esportowych, które pozwolą na szybką diagnozę ich umiejętności.

PHOTOmodeBook to wystawa autorstwa Rafała Szrajbera, która prezentuje zdjęcia wykonane przez artystę w różnych grach. Nazywane potocznie „screenami” projekty już dawno przestały być bowiem postrzegane jako zwykłe „zrzuty ekranu”. To obecnie forma sztuki, w której artystami i twórcami są użytkownicy gier, dlatego też deweloperzy coraz częściej dodają do swych produkcji tzw. photo mode, aby wspomagać tę ekspresję twórczą.

Prezentacje studenckich projektów gier i prac konkursowych (Game Graphics Contest) – Zespołowego tworzenia gier komputerowych.

W strefie Indie Games niezależni twórcy pochwalą się  swoimi produkcjami. Dla odwiedzających będzie to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat i sprawdzić je w akcji. Dla deweloperów natomiast – szansa na poznanie opinii tych, dla których przygotowują swoje produkcje.

Partnerami eventu są: 

  • Samsung Memory
  • Yumisu ProGamer
  • Huzaro
  • Ubisoft
  • Cenega Polska.
  • Centrum Praskie Koneser
15 października 2022, sobota
Od 1000 Do 2000
03-736 Warszawa, Plac Konesera 2
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz