Polityka prywatności
Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityka Prywatności
Nowe wydarzenie
Leon Wyczółkowski. Ile kolorów może mieć ziemia?

Leon Wyczółkowski. Ile kolorów może mieć ziemia?

Wydarzenie zakończone

Leon Wyczółkowski. Ile kolorów może mieć ziemia?

Niskie i ciepłe światło chylącego się ku zachodowi słońca nie miało na przełomie wieków w polskiej sztuce gorliwszego piewcy niż Leon Wyczółkowski. I choć zdarzali się kryty, utyskujące na „bijące po oczach refleksy”, jak również niezadowoleni z „utraty kolorów lokalnych”, to czas pokazał, że migawkowe uchwycenie momentu tuż przed schowaniem się słońca za horyzont ma niezaprzeczalne wartości malarskie. To jednak nie jedyny sposób Wyczółkowskiego na światło w obrazie.  

Wykład z cyklu MALARZE ŚWIATŁA prowadzi Paweł Bień .

Prowadzący: Paweł Bień Historyk sztuki, kulturoznawca, poeta. Ukończył Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne na uniwersytetach Wrocławskim i Warszawskim. Stale współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Gościnnie wykładał m. in. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, biurach wystaw artystycznych oraz kilkunastu Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Autor książki poetyckiej „Światłoczułość” (Łódź, 2021).

23 maja 2022, poniedziałek
Od 2000 Do 2130
ONLINE
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz