Polityka prywatności
Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityka Prywatności
Nowe wydarzenie
Brazylia indiańska, afrykańska i europejska

Brazylia indiańska, afrykańska i europejska

Bilety od 10 PLN


 

Opowiem Wam o tym, jak wyemigrowawszy za miłością na drugi brzeg Oceanu, do Brazylii, zastałem na miejscu światy
bardzo odległe od naszej rzeczywistości, takie jak świat afrobrazylijskich wierzeń i praktyk magicznych, świat Indian Guarani Mbya, „kowbojów” z odległych pustkowi albo koczujących na ulicach „hipisów”. Na naszym spotkaniu przeniosę Was zarówno do brazylijskich metropolii, jak i do małych miasteczek oraz wsi.

Ponieważ chciałbym żebyście wyszli z niego bogatsi o ogólną wizję panoramy kulturowej Brazylii, zamierzam poruszyć również takie tematy jak: historia narodu uformowanego z potomków ludności rdzennej, niewolników z Afryki, portugalskich kolonizatorów oraz imigrantów z Azji i Europy (w tym także Polaków), przyroda, karnawał, mentalność, życie codzienne, różnice kulturowe, sytuacja społeczna... ale spoko, nie będzie to niestrawny wykład – wplotę w to parę przypałowych fotek i anegdotek ;)

Oczywiście nie wypuszczę Was bez praktycznych wskazówek (poznacie najciekawsze destynacje turystyczne, kalendarz imprez oraz dowiecie się, jak to jest z tym bezpieczeństwem i innymi problematycznymi kwestiami).

Osoby, które będą chciały zanurzyć się w te światy jeszcze głębiej, będą miały szansę wygrać egzemplarz napisanej przeze mnie powieści "Rozdroża 1999". O książce: https://glowbook.net/produkt/rozdroza-1999-wkrotce/

16 października 2022, niedziela
Od 1900 Do 2100
50-040 Wrocław, Podwale
WedrowkiPub
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz