Polityka prywatności
Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityka Prywatności
Nowe wydarzenie
Łukaszowcy. Tropem dawnych mistrzów

Łukaszowcy. Tropem dawnych mistrzów

Wydarzenie zakończone

Kiedy w 1928 roku warszawska „Zachęta” otworzyła pierwszą wystawę założonego trzy lata wcześniej Bractwa św. Łukasza w środowisku artystycznym zawrzało. Jedni piali peany na cześć malarskiego kunsztu twórców nawiązujących do sztuki dawnych mistrzów, a inni sarkali, że to tylko paseizm i czcze wstecznictwo. Fenomenu grupy nie da się zamknąć wyłącznie w określeniu ich mianem najbardziej zachowawczego skrzydła artystycznej sceny II Rzeczpospolitej, dlatego zapraszamy na cykl trzech spotkań, podczas których przyjrzymy się pracom „Łukaszowców”, patrząc przez pryzmat ludzi, miejsc i zdarzeń. 

  1. Ludzie. Poniedziałek, 12 września 2022, godz. 20:00
  2. Miejsca. Poniedziałek, 19 września 2022, godz. 20:00
  3. Zdarzenia.Poniedziałek, 26 września 2022, godz. 20:00

Prowadzący: Paweł Bień Historyk sztuki, kulturoznawca, poeta. Ukończył Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne na uniwersytetach Wrocławskim i Warszawskim. Stale współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Gościnnie wykładał m. in. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, biurach wystaw artystycznych oraz kilkunastu Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Autor książki poetyckiej „Światłoczułość” (Łódź, 2021).

Od 12 września 2022, poniedziałek
Do 26 września 2022, poniedziałek
Od 2000 Do 2130
ONLINE
Stwórz swoją stronę wydarzenia
Zapisuj uczestników, sprzedawaj bilety
Zacznij już teraz